Kategóriák


Mutasd az összes cikket...

Hogyan készíts hangulattáblát?

|

 A hangulat táblák hasznos eszközök a lakberendezésben. Nem csak azért, mert összegyűjthetjük a kedvenc képeket, színmintákat és anyagokat, amelyekből elképzeltük az adott teret berndezni, de azért is, mert azonnal látszik, ha bizonyos anyagok vagy színek mégsem azt a hatást keltik együtt, mint amit elvárunk. Így biztosan nem esünk bele abba a hibába, hogy a végeredemény eltúlzott lesz. 

Nézzük, hogyan készítsünk hangulat táblát!

Válasszunk alapszínt!

A hangulattábla elkészítésekor kezdje az alapszínnel. Legyen szó falról, szekrényről vagy padlóról, válasszon egy olyan színt, amely a legnagyobb helyet fogja elfoglalni a szobában. Nyomtasson ki Pinterest képeket, vágjon ki belső folyóiratokat, vagy adjon festékmintákat hangulattáblájához, hogy jobban érezze a választott színt. Ha ragaszkodik a semleges palettához, akkor mindig hozzáadhat néhány kiemelő tónust az alapszíntől.

Érdemes több hangulattáblát létrehozni.

Mielőtt elkezdenénk összegyűjteni az anyagokat, gondoljuk át az újratervezendő helyiséget. Ha a konyháról van szó, akkor a nulláról kezdjük, vagy lesznek olyan elemei a helyiségnek, amelyek a régiek maradnak? Célszerű bármit lefényképezni, amit megőrzött, és hozzáadni a hangulattáblához, így láthatjuk, hogyan néznek ki az új anyagokkal és ötleteikkel.

Kezdjük a falakkal: lesz tapétája? Festék? Rögzítsünk bármilyen tapétát vagy festékmintát a hangulattáblájára. Rögzítsünk szövetmintákat bármilyen bútorzathoz és függönyhöz, fotózzuk le vagy adjunk hozzá képeket a magazinokból. Ezek lesznek segítségünkre a padlóburkolatok, világítás, készülékek és kiegészítők kiválasztásában. Talán van egy bizonyos háztartási cikk, amibe beleszerettünk – semmi ok, amiért ez ne képezné hangulattábla alapját.

Gyűjtsünk mintát mindenből, miután kiválasztottunk egy adott színt vagy témát, nézzük meg a munkalapok, szekrények és padlók mintáit.


Finomítás

Miután összegyűjtöttük az összes anyagot, lépjünk hátra, és nézzük meg a hangulattáblát teljes egészében. Ez segít kiválasztani a nem megfelelő dolgokat, vagy hozzáadni olyan dolgokat, amelyekről úgy gondoljuk, hogy hiányoznak. 

Ne feledjük, hogy az ihletet nem kell feltétlenül csak magazinokból, könyvekből vagy az internetről gyűjtenünk. Lehet a művészetben, egy étterem vagy kávézóban ülve vagy a természetben is inspirációra találni. Készítsünk képeket mindenről, ami megragadja a tekintetünket, és rögzítsük a táblára – soha nem tudhatjuk, mi indít el egy új ötletet.